Yeni Nesil Siber Saldırılar

Teknolojinin her geçen gün daha da ileri gitmesi ile birlikte her geçen gün farklı haberler gündemde yer alıyor. Günümüzde teknolojinin nimetlerinden biri olan internet artık her eve girmiş durumdadır. Hatta elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar sayesinde günün her anında ve her yerde internette vakit geçirebiliyoruz. Artık insanlar öğrenmek istedikleri her bilgi için internete başvurmaktadırlar.

Her yaştan insanın internet kullandığını gözlemlediğimiz son yıllarda, bazı şaşırtıcı olaylar da olmuyor değil. Tabi, internetin bu kadar hayatın içerisinde olması, ülkelerin siber saldırılara yönelmesine ve siber saldırılar ile tehdit oluşturulmasına neden olmuştur.

Hemen herkesin internet üzerinde birden fazla hesabı mevcuttur. Sosyal internet platformlarının büyük bir iletişim ağı olduğu günümüzde, akıllara ilk gelen soru; bu hesapların ne kadar güveni olduğudur.

Çeşitli internet sitelerinde hesap açarken doğru bilgilerin ve kişisel bilgilerin girilmesi, bazı zamanlar insanlara büyük sıkıntılar yaşatmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise; kolay şifrelemedir.

Basit şifreler kullanılarak açılan hesaplar oldukça güvensizdir. Bu şifrelerin bizleri koruması da günümüz teknolojisinde zor hale gelmiştir. Bu hesapların şifreleri kırılarak kişisel bilgileriniz alınabilir.

Yine fatura ödemek ve alışveriş yapmak için interneti tercih etmek, bazen insanların dolandırılmasına ve kredi kartı bilgilerinin çalınmasına neden olmaktadır. Bunun için alınan önlemler her geçen gün artsa da bu yeterli olmamaktadır. 

Ülkemizde internet bankacılığı diğer ülkelere göre daha güvenli bir siber korumaya sahiptir. 3D ile ödeme yaparak ve telefon numarası ile bağdaşlaştırarak, çeşitli siber saldırıların önüne geçebilirsiniz. 

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status