Sivilce İzlerini Geçiren 3 Bal Maskesi Tarifi

Sivilce izlerini geçirmek isteyenler için evde doğal ve yapımı oldukça basit olan sivilce maskeleri tarifleri veriyoruz. Bu 3 maskenin de her birinde bal bulunmaktadır ve pratik bir şekilde hazırlanabilirler.

Sivilceler İçin Bal Maskesi

Şifa deposu ve kaynağı olan bal cildimiz için de oldukça faydalı bir besindir. Ciltte oluşan sivilce izlerinden doğal bir yöntemle kurtulmak isteyen kişiler için bal maskesi önerilebilir. Bal maskesi ile cildinizin kaybettiği ve ihtiyaç duyduğu sıvı tekrar geri kazandırılabilir. Balı doğal bir şekilde içerisine bir şey katmadan yüzünüze sürebilirsiniz. Bir müddet sürmüş olduğunuz balı yüzünüzde bal iyice nüfus edene kadar bekletin.

Bir süre bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bal maskesi için kaliteli ve doğal bal kullanmanız daha etkili sonuç verebilir. Bu bakımdan kalitesine güvendiğiniz bal markasını satın alın. Böylece daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Sivilcelere Bal ve Elma Maskesi

Yüzdeki sivilce izlerini gidermek için önerilen doğal sivilce maskelerinden birisi de bal ve elma maskesidir. Bal ve elma maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler içinde 1 adet elma, 4 çay kaşığı kadar bal bulunmaktadır. Elmayı güzelce rendeledikten sonra içerisinde bal ekleyin.

Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize sürün. 15 dakika kadar bu şekilde sivilce izlerinin bulunduğu kısımda bu karışımı bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü güzelce durulayın. Belirli aralıklarla ve düzenli bir şekilde maskeyi uygulayın. Sivilce izleri iyice geçene kadar maskeyi uygulamaya devam edebilirsiniz. Bir süre sonra sivilce izleriniz yok olabilir.

Bal ve Tarçın Maskesi

Sivilceler oluştuktan sonra sivilce sonrası kalabilen sivilce izlerini gidermek için uygulanabilecek doğal yöntemlerden birisi de bal ve tarçın maskesidir. Bal ve tarçın maskesi hem sivilce oluşumunu önler hem de iz olan bölgenin yok edilmesinde maske etkilidir. Maskemizin uygulanması için 2 yemek kaşığı kadar bal içine 1 çay kaşığı kadar tarçını koyup karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz karışımı dairesel hareketlerle cildinize uygulamaya çalışın. Yaklaşık 20 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayabilirsiniz. Maskenin etkisini gösterebilmesi içim düzenli ve belirli aralıklarla maskeyi cildinize uygulamaya çalışın. Bir süre sonra bu karışım ile sivilce ve sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status