Sinüzit Ağrısını Buz Azaltır Mı?

Başın ön kısmında bulunan sinüslerin, mukus salgısı ile dolması tıkanıklığa neden olmaktadır. Meydana gelen tıkanıklık, nefes almayı zorlaştırdığı gibi aynı zamanda şiddetli baş ağrısına da meydan vermektedir. Sinüzit ağrısı, kısa süre içinde geçebilen bir ağrı değildir. Bu nedenle düzenli dikkat ve bakım gerektirir.

Doktor önerilerinin yanı sıra kendi takviyelerinizle azaltabileceğiniz sinüzit ağrısı bitkisel desteğe de yanıt vermektedir. Bu nedenle olabildiğince araştırıp öğrenmeniz faydalı olacaktır. Birçok bitki çayının yanı sıra buz gibi birkaç madde de yardımcınız olabilir.

Sinüzit Ağrısında Buz Kullanılır Mı?

Migren ağrıları için en sık başvurulan uygulama buz kompresidir. Buz baskısı ile başın arka kısmında meydana gelen yoğunluk dağıtılabilir. Tıpkı migrende olduğu gibi sinüzitte de buz kompresi tercih edilebilir.

Özellikle sinüzit tedavisinde zaman zaman tercih edilen buz baskısı, kişilerin ağrısını hafifletmektedir. Bu nedenle doktorların yanı sıra kişilerin kendileri de buz kompresi uygulayabilir. Ağrının yoğun olarak hissedildiği bölgelere kompres yapılması, sonuca daha hızlı ulaşılmasını sağlamaktadır.

Sinüzit Ağrısı için Buz İşe Yarar Mı?

Sinüslerinizin tıkanıklığından kaynaklanan ağrılar, mukus salgısının inceltilmesi ile ortadan kalkacaktır. Sinüzit ağrısına neden olan tıkanıklık temelde çok su içmekle aşılabilir. Bunun yanında ağrılar şiddetlendiği zamanlarda kendinizi yatıştırmanın yollarını aramalısınız. Size iyi gelen birkaç yöntem bulduktan sonra ağrı nöbetlerini daha rahat atlatabilirsiniz. Sinüzit ağrısı bitkisel tedavilere yanıt veren bir ağrıdır. Bunun yanında sıcak ve soğuk kompresler de seçenekleriniz arasında yer etmelidir.

Sinüzit tedavisi genellikle ağrının yoğun olarak görüldüğü noktalara dikkat edilerek yapılır. Başın ön kısmı, göz çukurları ve kaş ortası sinüzitin yoğun ağrıya neden olduğu noktalardır. Ağrınız dayanılmaz olduğunda bu noktalara buz kompresi uygulayabilirsiniz. Bu kompres sayesinde kendinizi daha rahat hissedebilir, buzun etkisiyle ağrıdan bir nebze uzaklaşabilirsiniz.

Sinüzit Ağrısı İçin Buz Nasıl Kullanılmalıdır?

Şiddetli baş ağrılarının sebeplerinden biri olan sinüzit, kişinin yaşam kalitesini ciddi oranda düşürmektedir. Ses ve ışığa karşı duyarlılığı da beraberinde getiren hastalık, dikkat gerektiren aynı zamanda kronik olabilme riski taşıyan bir problemdir. Bu problemi atlatabilmek için doktor tedavisi bir an önce başlatılmalıdır. Bu tedavinin beraberinde ise muhakkak kendi desteğinizi de ilave etmelisiniz.

Baş ağrınızın yoğun hissedildiği günlerde, kendinizi iyi hissetmenize yardım edecek seçenekler türetmelisiniz. Bu seçeneklerden biri de buz küpleri olabilir. Temiz ve ince bir havlunun üzerine 6 adet buz küpünü yerleştirip havlunun ağız kısmını büzün. Bu şekilde baş, şakak ve alın kısmınızda bir süre bekletin. Ağrınızda azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Sinüzit Ağrısına Buz Çözüm Olur Mu?

Sinüzit ağrısı için kısa süreli çözümlerden biri de buz kompresidir. Buz torbası ya da buz küpleri ile kompres uygulamanız, ağrının şiddetini alacaktır. Bunun yanında uyuşturma etkisi olan buzun, kısa süreli kesintiye de kaynaklık edeceğini bilmelisiniz. Evde ağrılarınız arttığında buz küpleri ile ağrıyan noktalarınıza kompres uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status