Kepeklere Karşı Karbonat Maskesi Tarifi

Karbonat maskesini daha önce duymamış olabilirsiniz. Karbonat, pek çok şeyde kullanılabilen bir maddedir. Temizlikte, bakımda çekinmeden kullanabilir ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Saç bakımında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karbonat, kepek problemi yaşayan insanlar için tedavi edici bir maddedir. Karbonatla hazırlayacağınız maskeyi düzenli uyguladığınız takdirde, saç derinizi iyileştirecek ve kepek sorununuz hallolacaktır.

Karbonatın anti mantar denilen bir özelliği vardır. Bu özellik sayesinde saç derisindeki gözenekleri açar. Tıkanıklıkları giderir ve tamamen temizlenmesini sağlar. Karbonat içinde pH oranı yüksek olduğu için saçlarınıza hiçbir zarar vermeden temizlenmesini sağlar. Ancak saçlarınız çok kuruysa karbonatı kullanmanız tavsiye edilmiyor.

Karbonat maskesi için gerekli malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 2-3 yemek kaşığı karbonat

Karbonatı suyun içinde eritin.

Saçlarınızı şampuanlayıp yıkayın.

Daha sonra nemli saçınıza karbonatlı suyu sürün ve masaj yaparak yedirin.

5 dakika boyunca saçlarınızda bekletin ve durulayın.

Saçlarınızın daha parlak olmasını isterseniz son durulama suyunuza birkaç damla sirke damlatabilirsiniz.

Bu karışımı kepek probleminiz tamamen çözülene kadar her yıkamada uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 1 ayın sonunda kepek sorunlarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status