Hamilelikte Sigaranın Zararlı Etkileri

Sigara alışkanlığı olan bayanlar hamile kaldıklarında bu alışkanlıklarına ara vermek zorundadırlar. Kendileri için değil taşıdıkları yavruları için bu kaçınılmaz bir zorunluluktur. Ben bu konuda biraz katı olmaya özen gösteriyorum. Bir bayana sigara içmek bence hiç yakışmıyor hele ki hamile olup da sigara içen bayanları anlamıyorum. Yapılan araştırmalar hamile iken sigara içmenin veya sigara içilen bir ortamda bulunmanın bebek üzerinde son derece olumsuz sonuçlar açabileceğini göstermektedir.

Bir anne hiçbir zaman bebeğinin bu şekilde zarar görmesini istemez muhakkak ancak bilinçsiz kadınlar aldırmadan kaçamak yaparak sigara içiyorlar. Biraz ağır olacak ama ben bu tür anneleri lanetliyorum. Nasıl olur da hiçbir şeyden habersiz sağlıklı bir bebeği bu şekilde zehirlenebilir.

Sizin de etrafınızda bu şekilde davranan anne adayları varsa lütfen onları katı bir şekilde uyaralım. Gerekirse psikolojik yardım almalarını sağlayalım. Unutmayın sağlıklı bir bebeğin hayatı bizlerin elinde…

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status