Hamilelikte Oluşan Çatlakları Önlemenin En Etkili Yolu

Kadınların hayatlarında yaşadıkları en önemli ve en özel olan süreçlerden bir tanesi de hamilelik dönemidir. Her ay anne ve bebeğin farklı açıdan gelişim gösterdiği dokuz aylık süreçte elbette ki en önemli olan unsurların başında anne ve bebeğin sağlığı gelir.

Özelikle 3 aylık dönemden sonra bebek daha fazla gelişim göstermeye ve karın büyümeye başladığında hamile bayanların en büyük korkusu olan çatlaklar kendini göstermeye başlar. Her ne kadar çatlakların genetik yapı ile ilgili olduğu söylense de en azından çeşitli bitkisel yağlar ve çatlak kremleri ile şiddetini azaltmak mümkün olmaktadır.

Anne adaylarının hamilelik çatlaklarını önleyebilmek adına uygulaması gereken en önemli şeylerin başında vücudun ihtiyacı olan sıvı miktarını karşılayabilmek için bol bol su içmek ve çeşitli egzersiz hareketleri ile vücudun esnekliğini arttırmak olmalıdır. Vücuda dıştan müdahale etmek için ise çoğu anne adayının tercih ettiği badem yağı ve bebe yağı gibi çözümlere başvurulabilir. En etkili çözüm ise farklı markalar adı altında satışa sunulan çatlak kremleridir.

Oluşan çatlakları tamamen yok edebilmek mümkün mü?

Hamilelik döneminde oluşan çatlakları tam anlamı ile yok edebilmek ne yazık ki mümkün değil, ancak çeşitli müdahaleler ile görüntüsünü azaltabilmek mümkün oluyor. Bundan dolayı anne adayları hamileliğin 3.ayından itibaren çeşitli kremler kullanmalı ve oluşabilecek hamilelik çatlakların önüne geçmelidir.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status