Glovo Türkiye’ye Elveda Diyor!

Barselona’da kurulan ve bir süredir ülkemizde de faaliyet gösteren Glovo Türkiye’den çekilme kararı aldı. İspanya merkezli olarak faaliyet gösteren talep bazlı teslimat girişimi Glovo, artık ülkemizde işlemlerine devam etmeyeceğini duyurdu. Türkiye yanı sıra faaliyeti olan diğer  dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldığını bildirdi.

Glovo kurucu ortağı ve CEO’su olan Oscar Pierre, bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Şirketin bu kararı almasına ilişkin sözlerinde “Bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz karlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak” sözlerine yer verdi.

Şirket temsilcisi  Oscar Pierre açıklamalarında bu kararı almanın zor bir süreç sonrasında gerçekleştiğini söyledi. Özellikle de Türkiye pazarından çekilme kararının zor olduğunu söylerken, diğer bölgelerde kısa vadede karlılık amaçladıklarını da sözlerine ekledi. Bu kararların altında yatan başlıca amacın  şirketin global liderlik pozisyonunu ve kaynaklarını geliştirme konusunda stratejilerini geliştirme olduğu bilinenler arasındadır.

Glovo; geçiş süreci boyunca kendi bünyesine dahil olan kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına destek olmayı sürdüreceğini bildirdi.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status