Facebook’ta Engellendim Mi? Nasıl Anlarım?*

Facebook’ta Engellendim Mi?

En popüler sosyal paylaşım platformları arasında ilk sırada yerini koruyan Facebook’u hemen herkes kullanmaktadır. Yeni arkadaşlar edindiğimiz ve eski arkadaşlarımız ile iletişime geçebildiğimiz bu sosyal ağın her geçen gün popülaritesi artıyor. Facebook hesabı olanlar, arkadaşlarının güncellemelerini paylaşımlarını sınırlandırmak için engellemeler getirebilirler. Tabi, bazı arkadaşlarınız kendi profillerini de sizden gizleyebilir.

Facebook hesabınızdaki arkadaş listenizden birinin sizi engellediğini çok kolay şekilde anlayabilirsiniz. Eğer sizi engelleyen kişinin artık güncellemeleri ve paylaşımları sizin sayfanızda görünmüyorsa veya arkadaş listenizde yoksa, o kişi sayfanızı engellemiş demektir.

Arkadaş listenizde olan biri artık arkadaş listenizde yoksa ve Facebook arama çubuğundan ismi arattığınızda da karşınıza çıkmıyorsa; sizi engellediğine emin olmak için şu adımları izleyin:

  • Facebook hesabınızdan çıkış yapın ve arama motoruna sizi engellediğini düşündüğünüz arkadaşınızın ismini yazın.
  • Arama motoruna o kişinin ismini ve soy ismini iki tırnak içinde yazın ve aratın.
  • Karşınıza o isimde bir Facebook hesabı çıkıyorsa, arkadaşınız Facebook hesabını kapatmamış.
  • Facebook üzerinden oturum açarak arkadaşınızın ismini ve soy ismini birer boşluk bırakarak arattığınızda, öyle bir kişi bulunamıyorsa; demek ki arkadaşınız sizi engellemiş.

Ayrıca Bakınız: Facebook Hesabımı Nasıl Silerim?

Sizi engellediğini düşündüğünüz kişi arama motorunda çıkmamak için de bazı güvenlik önlemleri almış olabilir. Bunu öğrenmenin yolu, o kişinin sürekli yorum yaptığı paylaşımlara göz gezdirmek olacaktır. Facebook’ta engellendiğinizi öğrenmenin en kesin yolu ise; ortak bir arkadaşınıza sormak olacaktır.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status