Evde Reçel Yaparak Para Kazanmak

Evde Reçel Yapıp Satmak

Günün büyük bir kısmını evde geçiren marifetli hanımlar, her mevsimin kendine öz meyveleri ve sebzeleri ile evde reçel yaparak para kazanabilirler. Evden ek iş arayışında olan ve kendini mutfakta özgür hisseden ev hanımları için keyifli bir iş kolu olan evde reçel yapımı, düzenli bir ek gelir sağlamanızın da alternatif yollarından biridir.

Sizler de mutfağınızda hazırladığınız reçellere güveniyorsanız ve farklı reçel tarifleriniz varsa, bu reçelleri satarak evinizden ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde reçel yapıp satmak, özveri ve çalışma disiplini ister. Tüm hijyen kurallarına uyarak pişirdiğiniz ve kavanozlara doldurduğunuz reçelleri evinizden satmak istiyorsanız, öncelikle sorumluluklarınızı, maliyetini ve getirisini ince detayları ile düşünmelisiniz.

Tabi, doğru müşteri portföyüne ulaşmak da işin en önemli ve bir o kadar zahmetli aşamasıdır.

Ev Reçeli Yapıp Satmak İstiyorum!

Sizler de kendi mutfağınızda hazırladığınız reçelleri pazarlamak ve ek gelir sağlamak istiyorsanız, öncelikle kendinize özel bir strateji oluşturmalısınız. Sadece kendi yörenize ait reçel tariflerini tanıtabilir veya en iddialı olduğunuz reçel tariflerinizle kendi konseptinizi belirleyebilirsiniz.

Örneğin; çiçek reçelleri birçok ev hanımının bilmediği kahvaltılık lezzetlerdir. Ev hanımlarının kendi mutfaklarında uğraşmak istemeyecekleri ya da uğraş gerektiren reçelleri pazarlayarak başarılı olabilirsiniz. Aynı zamanda, ülkemizde en çok tüketilen çilek, kayısı, gül ve ayva reçellerini ilk aşamada müşterilerinize sunmayı deneyebilirsiniz.

Reçel yapıp satarak para kazanmak isteyenler, hangi reçelleri pazarlayacaklarına karar verdikten sonra maliyet hesabı yapmalılar.

Ayrıca Bakınız: Evde Pasta Yapıp Satmak

Bir kavanoz reçelin size maliyetinin ne kadar olduğunu hesapladıktan sonra, fiyatını belirlemelisiniz. Masraflar için gerekli bütçeyi de hesapladıktan sonra, başlangıç yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status