Evde Mantı İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde Mantı İşi Kazancı

Günlük kaç kilo mantı hazır edeceğinizi öncelikle bir test etmelisiniz. Firmalara günlük mantı yetiştirme kapasitenizi bildikten sonra, aylık kazancınızı da az çok tahmin edebilirsiniz.

Örneğin; Kayseri mantısı kilosu 10 TL’den alıcı bulmaktadır. Günde 5 kilo mantı yapan ev hanımları, ayda neredeyse asgari ücretin üzerinde ek gelir elde etme imkanı yakalayabilirler. Eğer mantı malzemelerinizi kendiniz alıyorsanız, kilo başı satışı daha yüksek olur.

Ayrıca Bakınız: Evde Mantı İşi Nasıl Yapılır?

Ödemeler Nasıl Olur?

Mantı işi talep eden bir firma ile düzenli olarak çalıştığınız takdirde, sizlere haftalık veya aylık ödemeler yapabilirler. İşin ödeme kısmı biraz da işveren ile ilk başta yapılan anlaşmaya bağlıdır. Sizler de firmalarla anlaşırken ödeme konusunda net bir anlaşma sağlamalısınız.

Ödemeler kaç kilo mantı teslim edildiyse, kilo başı ücret ile çarpılarak belirlenir. Eğer mantılarınıza ilgi fazlaysa, işvereniniz sizlerden daha fazla mantı siparişi almak isteyebilir. Bu gibi durumlarda, çevrenizde ek işe ihtiyaç duyan bayanlarla çalışmanızı öneriyoruz. Birbirinize destek olarak daha verimli çalışabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Evde Hamur İşleri Yapıp Satmak

Evde Mantı Yapıp Satmak

Girişimci bir ruha sahip olan ev hanımları, evlerinde hazırlamış oldukları lezzetli mantıların pazarlamasını kendileri yaparak aylık ciddi bir ek gelir sağlayabilirler. Bunun için de girişken olmalı ve mantılarınızı nerelerde pazarlayabileceğinizi detaylı bir şekilde düşünmelisiniz.

Sermayesi olan birkaç ev hanımı toplanarak ev mantısı dükkanı açabilirler. Eğer çevrenizde sizler gibi ek gelir arayışında olan ve sermayesi bulunan bayanlar varsa, kiralayacağınız küçük bir dükkan ile kendi ev yapımı mantılarınızı satabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Evlere Mantı İşi Veren Firmalar

Bildiğiniz gibi dışarıda bir tabak mantı yemek yanında içeceği ile beraber 10 TL’dir. Ev mantılarınız ilgi gördükçe çalışanlar ve birçok kişi sizlere ev mantısı yemeye gelebilir.

Yine, kupta mantı satışı da son yıllarda gıda sektörüne yeni kazandırılan bir fikirdir. Sizler de standlar kiralayarak kendi kupta mantılarınızı satabilirsiniz.

Dikkatli Olun!

Evde gıda sektörü ile ilgilenmek isteyenlerin işlerine titiz ve özenli davranmaları gerekmektedir. Hijyen kurallarına iki katı önem vermeli ve mantılarınızda kaliteli malzemeler tercih etmelisiniz.

Bir firma adı altında mantı üretimi yapmak isteyenlerin bur firmalarla irtibat kurarken ilk aşamada bazı şahsi bilgilerini paylaşmamalarını öneriyoruz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status