Evde Mantı İşi Nasıl Yapılır?

Hamur işlerininiz beğeniliyorsa ve eliniz de pratikse, evde mantı yapıp pazarlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle mantıları bir firmaya mı pazarlayacağınıza, yoksa kendiniz mi satacağınıza karar vermelisiniz.

Eğer bir firmadan mantı işi almayı düşünüyorsanız, öncelikle tüm detayları konuşmalısınız. Anlaşma sağladıktan sonra firma sizlere günde kaç kilo taze mantı istediğini iletecektir. Firmanın sipariş verdiği mantıları günlük olarak yetiştirebileceğinize inanıyorsanız, bu iş tam sizlere göredir. Bazı ev hanımları bir araya gelerek de mantı açabilir ve ek gelir yapabilirler. Bir ekip olarak çalışmak her zaman daha avantajlıdır.

4-5 ev hanımının toplanarak mantı yapması, birden fazla firmadan da sipariş almalarına olanak sağlar. Bir kişi kapları açar. Bir kişi kesimleri yapar.

Ayrıca Bakınız: Evde Mantı Satışı

Bir kişi içi hazırlayıp yufkalara yerleştirir ve diğerleri de mantıları katlar. Ekip olarak evden çalışan ev hanımları, hazırladıkları kilolarca mantının satışını kendileri de gerçekleştirebilir. Böylelikle daha fazla kar etmiş olursunuz. Ancak doğru pazarlama stratejilerini bilmeniz gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız: Evde Hamur İşleri Yapıp Satmak

Gelecekte alacağınız siparişler sizlere bir işletme olma şansı bile verebilir. Eşlerinizin de desteği ile ev yapımı mantı işi ile uğraşmanız, sizlere birikim yapma avantajı da sağlar ve ileride başka ev hanımlarına istihdam olanağı bile sunar.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status