Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde geçirdiğiniz zamanı faydalı bir hale getirmek istiyorsanız, herhangi bir yeteneğin gerek duyulmadığı kına paketleme işini yapabilirsiniz. Faaliyet gösteren birçok organizasyon şirketi bazı süslemeler için evlere ek iş vermek zorunda kalırlar. Bu sayede fazladan eleman çalıştırmak derdinden de kurtulmuş olurlar. Bu firmalarla kurduğunuz iletişim sonrasında sizler de evden kına işi alarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz.

Eğer kendinize bir ekip kurarsanız, daha fazla kına paketleyerek daha çok para kazanabilirsiniz. Örneğin; ev hanımları gündüzleri çocuklar okuldayken 3-4 saatliğine bir araya gelerek yüzlerce kına paketleyebilirler.

Yine, aile bireyleri ile birlikte de toz kına paketleme işini yapabilirsiniz. Bu işi bir ekiple birlikte yapmak sizlere keyif ve mutluluk verecektir.

Evde kına paketleme işi için anlaştığınız firma sizlere bir kutu malzeme gönderir. Bu malzemeler içerisinde toz kına, süslü paketler, kurdele ve boncuk gibi süslemeler bulunur. Yanında bir adet de numune ürün gönderilerek işin nasıl yapılacağı sizlere tanıtılır.

Örnek kına paketine bakarak, belirtilen ölçülerde kınaları paketlemeniz sizlerden talep edilir. Genelde firmalar 5 gramlık ya da 10 gramlık kına paketleri oluşturulmasını isterler. Bunun için de bir ölçü kabı sizlere iletilir. Firmadan alacağınız kına 1 kilo ise kaç gramlık paketlenecekse, sizlere de o kadar kına paketi gönderilecektir.

Ayrıca Bakınız: Evde Kına Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Kına paketleri ise, karton veya kumaştan olabilir. Karton kına paketleri ile uğraşması daha keyiflidir. Küçük şeffaf poşetlerin içerisine kınaları koyduktan sonra bu kartonların içerisine poşetleri yerleştirir ve ardından kartonu katlarsınız.

Kumaş keselere kına paketlemesi yapılacağı zaman da benzer bir yöntem izlenir. Yine şeffaf bir poşete belirtilen ölçüde toz kınayı koyup ağzını kapattıktan sonra bu süslü keselerin içerisine kına torbasını yerleştirirsiniz ve kurdele ile kına keselerinin ağzını fiyonk yaparak bağlarsınız.

Örneğin; sünnet düğünü için hazırlanacak kına paketleri veya keseleri üzerine nazar boncuğu gibi aksesuarlar da yerleştirmeniz talep edilebilir. Bu keselerin kenarına birer not yerleştirilerek paketleme işi tamamlanır.

Ayrıca Bakınız: Ek İş Fırsatları 2021

Bebek kınalarında, sünnet kınalarında ve düğün kınalarında farklı yazılar kınaların üzerine yerleştirilir. Kına paketleme işi bitince, bu kınaları bir kutu içerisine itina ile yerleştirerek firmaya teslimatı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status