Evde Gelinlik İşlemeleri Nasıl Yapılır?

Evde Gelinlik İşlemeleri

Hobi olarak dikiş nakış işleri ile ilgilenen bayanlar, geçmişte de kumaş işlemesi ile ilgili tecrübeye sahiplerse, moda evleri ve gelinlik üretimi yapan firmalardan ek iş alabilirler. Tahmin edeceğiniz gibi, birçok gelinlik firması evlere işleme işi vereceği zaman çok özenli davranmaktadır.

Gelinliklerini teslim edecek güvenilir ev hanımları arayan firmalar için öncelik ise tecrübe ve iş disiplinidir. Sizler de bu şartları taşıdığınıza inanıyorsanız, işverenler sizleri tercih edecektir.

Bir tekstil atölyesi veya gelinlikçi ile anlaştıktan sonra sizlere işlemesi yapılacak gelinlikleri teslim ederler. Atölyeden yeni imal edilmiş gelinliklerin üzerine yapacağınız işlemeler de sizlere tarif edilir ve örnekler gönderilir. Gelen boncuk, iplik, pul, dantel ve benzeri işleme malzemeleri ile tarif edildiği gibi işlemeleri yapmanız beklenir.

Duvak ve eldiven gibi gelin aksesuarları için de aynı işlemelerin yapılması istenebilir. Gelinlik işlerken, kumaşın hiçbir şekilde zarar görmemesi gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız: Evde Gelinlik İşleme İşi İle Para Kazanmak

Aynı zamanda kumaşın rengine de bir zarar vermemek için çok temiz ve titiz çalışmalısınız. Evde çocuklu hanımlar ise bu işi yaparken kendilerine özel bir alan belirlemeliler.

Teslimat için gelinlik firması sizlere bir tarih verir. Bu tarihe kadar elinizdeki gelinlik işleme işini tamamlamış olmanız gerekir. Ardından ya firma evinize gelip gelinliği teslim alır ya da sizin iletmenizi bekler.

Genelde ev hanımlarına işlenecek bir adet gelinlik için verilen sürse 3 gündür. Tabi, yapılacak el işçiliğinin zorluk aşamasına göre bu sürede değişiklikler olabilir.

Ayrıca Bakınız: Evde Gelin Buketi İşi Nasıl Yapılır?

Gelinlik işleme tekniklerine hakim olduğunuz takdirde, tam zamanında verilen işi teslim edeceğinize emin olabilirsiniz. Ancak yeteneğinizin gelinlik işlemeye yeterli olup olmadığına emin değilseniz, başka ek işlere yönelmenizi öneriyoruz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status