Evde Etiket İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde Etiket İşi

Birçok firma standart çalışma prosedürü yerine esnek çalışma seçenekleri ile evden para kazanmak isteyenlere çeşitli ek iş fırsatları sunmaktadır. Tam zamanlı çalışmak yerine sermayesiz ve karlı ek işler ile evden ek gelir sağlamak isteyen herkes için bu yazımızda evde etiket işi yaparak para kazanmaktan detayları ile bahsedeceğiz. Sizler de vasıf istemeyen ek işler arıyorsanız, etiket işi alabilir ve aylık ne kadar kazanacağınızı kendiniz görebilirsiniz.

Bu işe genellikle ev hanımları, emekliler ve öğrenciler talep göstermektedir. Özelikle evde boş işlerle vaktini kaybetmek istemeyen ve aylık giderlerinin bir kısmını karşılayacak kadar paraya ihtiyaç duyan herkes için evden ek iş yapmak akıllı bir tercihtir.

Evde etiket işi ile ilgilenmek isteyenlerde aranan herhangi bir yetenek yoktur. El becerisi de istemeyen bu işte tek aranan özellik dikkat ve pratik olmaktır. Kısa sürede çok sayıda etiket işi yapmak, her açıdan karlıdır.

Bu işi aile bireyleriniz ve dostlarınızla toplanarak da yapabilirsiniz. Bir yandan sohbet ederek keyifli vakit geçirirken, bir yandan da ek kazanç elde etmek sizlerin de hoşuna gidebilir.

Evde Etiket İşi Nasıl Yapılır?

Girdiğiniz her mağaza ve markette ürünlerin üzerine yapıştırılan veya takılan etiketleri görmüşsünüzdür. Bazı firmalar ürünlerini hazır ettikten sonra etiketleme işi için ekstra eleman çalıştırmak yerine, elemandan tasarruf yaparak bu işi evinden çalışanlara vermektedirler. Etiket işinin alanı çok geniştir. Giyimden gıda sektörüne kadar çeşitli alanlarda bu işe ihtiyaç duyulur.

Herhangi bir sektörden firma ile anlaşma sağladıktan sonra, evinize etiketlenecek ürünler iletilmektedir. Yanında bir adet de örnek ürün gönderilir. Bazı firmalar etiket işini nasıl yapacağınıza dair küçük bir kitapçık da verebilir.

Ayrıca Bakınız: Evde Ek İş Yapmak Avantajlı Mı?

Etiketlenen örnek ürünü dikkatli bir şekilde inceledikten sonra, firmanın talep ettiği şekilde diğer ürünleri de etiketlemeniz sizlerden beklenir. Firmalar için etiketlerin muazzam şekilde hazırlanması çok önemlidir. Size ihtiyacınız olacak tüm malzemeler eksiksiz şekilde gönderilmektedir.

Bazı işverenler sizlerden etiketlerin üzerine yazı yazmanızı veya bazı süslemeler yapmanızı isteyebilirler. Her sektörde etiketleme işinin yapılış aşaması farklılık gösterir.

Bazı firmalar birkaç etiketi tek bir çatal iğneye tutturarak bir araya getirmenizi ya da etiketleri birbirine yapıştırmanızı talep edebilirler. Bazı firmalar ise, kendi ürünlerinin üzerine etiketleri takmanızı veya yapıştırmanızı isterler.

İşveren tarafın size tarif edeceği örneğe göre işin zorluk aşaması da değişkenlik gösterir. Evlere en çok verilen etiket işi ise; nikah şekeri etiketle işidir. Kıyafet yaftası etiketleme işleri de tekstil sektöründe evlere verilen ek işlerden biridir.

Ayrıca Bakınız: Evde Cüzdan Yapımı İşi İle İlgili Bilgiler

Evinizde etiket işlerini firmanın size sunduğu süre zarfından bitirdikten sonra istenildiği gibi paketleyin. Ardından firmaya haber vererek etiketli ürünleri teslim edin. Birçok firma etiketleme işinde yüzde 5 oranında hata payı hakkı vermektedir

Hatalı ürünleri firmaya bildirmeyi unutmayın. Teslimat sürecini de işin başında işverenle konuşmanızı öneriyoruz. Eğer etiketleri sizlerin teslim etmenizi istiyorlarsa, teslimat aşaması sizler için zor bir hal alabilir.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status