Evde Etiket İşi Veren Firmalar ve Ne Kadar Kazandırır?

Pratik işler ile aylık ek gelir elde etmek isteyenlerin tercih ettiği etiketleme işinin büyük şehirlerde birçok ev hanımı tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Sizler de bu işten ek gelir elde etmeye kararlıysanız, öncelikle büyük firmalara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, evlere etiket işi veren firmalar denince akla sayısız sektör geliyor.

Hediyelik, bijuteri, gıda, tekstil ve organizasyon sektörleri internete “evlere etiket işi verilir” diye ilanlar vererek kendi evinin konforunda çalışmak isteyen kişilerle bağlantı kuruyorlar. Bu ilanlar genellikle Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde ve ek iş ilanları verilen sitelerde yer almaktadır.

İnternette ilanlara bakarken tarihlerin güncel olmasına dikkat edin. Aynı zamanda yaşadığınız yere yakın firmalarla irtibat kurun. Çünkü firmaların büyük çoğunluğu kendilerine yakın şahıslarla çalışmayı tercih ederler. Böylelikle işin teslimat aşaması da daha zahmetsiz olur.

Eğer eve etiket işi veren firmalar ile irtibat kuramıyorsanız, internetteki ilan sitelerine kendiniz “evde etiket işi yapılır” diye ilanınızı verebilirsiniz. Bu ilanda yaşadığınız yer ve e-posta adresinizi paylaşmayı unutmayın.

Sistem sadece firmaların telefon numaranızı görmesine izin veriyorsa paylaşmanızda bir sıkıntı yoktur. Eğer telefon numaraları herkese açık şekilde yayınlanıyorsa, paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Bakınız: Evde Ek İş Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Evde Etiket İşi Ne Kadar Kazandırır?

Her ek işte olduğu gibi etiket işinde de kazancınız etiketleme hızınız ile doğru orantılı olacaktır. Bir günde ne kadar etiket işi yapıyorsanız, aylık ek geliriniz de o kadar yüksek olur.

Genelde işverenler etiketlenecek ürünleri 100’erli, 500’erli ya da 1000’erli partiler şeklinde iletmektedir. Bazı işverenler etiket başı 10-15 kuruş öderken, bazı firmalar parti başına ücret ödemektedir. Örneğin; 100 adet etiketleme başına ortalama 10 TL ücret teklif edilebilir. Günde 1000 etiketlemeye 100 TL’den fazla kazanmanız mümkündür.

Aylık geliriniz de asgari ücretten yüksek olabilir. Aylık kazancınız tamamen sizin el pratikliğinize ve teslim ettiğiniz ürün sayısına kalmıştır. Bu işte vaat edilen net bir aylık kazanç olmadığını sizlere söylemek isteriz.

Ayrıca Bakınız: Evde Bebek Şekeri İşi Nasıl Yapılır?

Ödemeler Nasıl Yapılır?

Ek iş veren neredeyse bütün firmalar ödemeleri iş sonunda peşin ya da havale ile yapmayı tercih ederler. Etiket işinde de durum farklı değildir.

Sizler etiketleri hazırlanan ürünleri firmaya sağ salim teslim ettikten sonra ödemeniz haftalık ya da aylık olarak yapılabilir. Her firmanın ödeme politikası farklı olduğu için net bir şey söylemek mümkün değildir.

Ayrıca Bakınız: Evde Boncuk İşi Yaparak Para Kazanmak

Dikkatli Olun

İnternete verdiğiniz ilanlarda şahsi bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda sizlere güven vermeyen şahıs ve firmalar tarafından mağdur kalmamak adına, bilinir ve büyük firmaları tercih etmeye özen gösterin.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status