Düğün Planlaması Nasıl Olmalı?

Düğün planlaması kolay bir iş olmaması ile birlikte özenli ve dikkatli bir organizasyon gerektirir. Önemli birçok detayın yer aldığı düğün planlamasında evlenecek çiftin çok fazla heyecanlı, stresli ve telaşlı ve mutlu olmalarının yanı sıra bu düğün planlamasını kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi ve herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması için büyük çaba sarf etmektedirler.

Evlilik Hazırlıkları Nelerdir?

Gelin ve damat için belki de en özel ve en önemli günlerden birisi olan düğün günlerini yaşamadan önce ilk olarak yapılması gereken şey ne istediklerine karar vermeleridir. Düğün ile ilgili ortak noktalarını bulmaları farklı fikirlerde oldukları konularda ise ya karşı tarafın fikrini kabul etmeli ya da ortak bir karara varılmalıdır. Karar verilmesinin ardından düğün planlaması ile birlikte düğüne kadar geçen zamanın stresi, heyecanı ve telaşının bir arada yaşanan bu tatlı telaşı aynı anda yaşayan gelin ve damat, düğünleri en iyisini istemeleri oldukça normal bir davranıştır.

Düğün Planlama Rehberi

İlk olarak nasıl bir düğün istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin; kır düğünü mü, salon düğünümü yemekli bir düğün mü yoksa kokteyl tarzında bir düğün mü istediğinize karar vermelisiniz. Ve düğün planlaması yapılırken düğün için ayrılan bütçenin ne kadar olacağını karar vermelisiniz.

Düğün tarihi belirlenerek hangi düğün salonunu veya düğün organizasyonu ile çalışacağınıza karar vermelisiniz.

Düğün sırasında yapılacak hizmetlerin ne olacağını araştırmalısınız. Video ve fotoğraf çekimi, çiçekçi, yemek firması, düğün yerinde yapılacak olan dekorasyon olayını araştırmalısınız. Özellikle istediğiniz tarzda ve renklerle olmasını istediğiniz gibi bir düğün için daha fazla araştırmada yapabilirsiniz.

Davetlilerin listesinin ayarlanması için ailenizden ve damadın ailesinden yardım isteyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. İstediğiniz davetiyeyi çıkartmak için bütçenize uygun ve sizin için özel olan bir tema tarzında bir davetiye seçerek bunu bir anı olarak saklayabilirsiniz.dugun planlamasi nasil olmali

Gelin ve damadın alyans seçimlerinin yapılması ve siparişinin verilmesi gerekmektedir.

Balayına çıkmayı düşünenler için neredeyse 6 ile 7 ay öncesinden araştırma yapmaları ile birlikte birçok yerin standartlarını, güzelliklerini araştırarak kendi bütçelerine uygun bir balayı planlaması yapmalılardır.

Düğün süresi boyunca çalınacak seremoni, müzik ve dansın belirlenmesi gerekmektedir. Bütün bir gece boyunca da çalınmasını istedikleri şarkıları liste yaparak gelin ve damadın ortak bir karar vermesi gerekir.

Gelin adaylarının stresli bir zaman içerisinde olması nedeni ile kilo alma gibi sorunlarını spor ve diyet yaparak kilo kontrolünü sağlayabilirler. Özellikle gelinlik seçerken yapılan provalarda formda kalan gelinlerin daha rahat olması ile birlikte, damatlarında damatlıklarını seçtiklerinde kilo sorunlarına dikkat etmelilerdir.

Düğün gününde servis edilecek olan yemekleri neredeyse 10 gün öncesinden denemeli ve karar vermeleri gerekmektedir. Yemek seçimlerin neler olduğu konusunda misafirlerinizi de bilgilendirmelisiniz.

Düğünün en önemli noktalarından ve anlarından biri olan düğün pastasının tasarımını seçerek pastacıdan veya organizasyon şirketinden yardım alarak istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status