Düğün Detoksu Nedir? Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Düğün Detoksu

Evlenmek üzere olan her bayanın hayali gelinliğinin içerisinde bir peri gibi görünmektir. Bu yüzden de düğün tarihi yaklaştıkça bayanlar arasında kilo verme yarışı da başlamış demektir. Eğer siz de mükemmel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız düğün detoksunu uygulayabilir ve inanılmaz sonuçlarına şahit olabilirsiniz.

Düğün detoksu programı genel olarak az yağlı, probiyotik etkideki fermente sütlerden ve süt ürünlerinden, yumurta, zeytinyağı, ceviz, çiğ badem ve beyaz et gibi besinlerden oluşmaktadır. Bunun yanında baklagiller ve antioksidan özelliğe sahip sebze ve meyveler de sıklıkla tüketilmektedir.

Bu detoks programında sindirim sisteminize olumsuz etki yapacak olan yiyecekler belirlenmeli ve 3 ay öncesinden diyet listenizden çıkarılmalıdır. Düğün zamanına 1 aydan az bir zaman kaldıysa enerjinizi maksimum seviyeye çıkarmak için ise ginseng takviyesi alabilir ve multivitamin kürleri de kullanabilirsiniz. Düğün gününde parlak ve muhteşem görünümlü bir cilde sahip olmak için de omega 3 ve yeşil çay küründen yararlanmanızı öneririz.

Düğün detoksunu nikah gününüze 10 gün kala uygulamaya başlayabilirsiniz. Aşağıda sizlere 10 günlük düğün detoksu programını yazıyoruz;

10 Günlük Düğün Detoksu Programı

Gazlı içecekleri, çayı ve kahveyi tamamen terk edin,

Alkollü içecekleri 10 gün boyunca mümkün olduğunca az tüketin,

Şeker içeren besinleri olabildiğince azaltın,

Her gün bol miktarda su içmeye dikkat edin ( günde 3 litre ),

Mevsimine göre taze olan sebze ve meyvelerden her gün için 5 porsiyon kadar tüketmeye çalışın,

Balık tüketimini mümkün olduğunca arttırın,

Yeşil çay, rezene çayı ve mate çayı gibi metabolizmayı hızlandırıcı etkilere sahip çayları bol bol tüketin,

Ananas, kereviz, hindiba, zencefil ve sebze suyu tüketmek vücudunuzda oluşan ödemlerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status