Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burun üstündeki siyah noktalar daima rahatsız edicidir. Cilde Kötü bir görünüm kazandırır ve yüzdeki renk farklılıklarının fazla görünmesine sebep olur. Siyah noktaların oluşumunun belli başlı bazı sebepleri vardır. Bunlar arasında cildi düzenli ve doğru temizlememe, hormonal dengesizlikler, beslenmeye ve sağlığa dikkat etmeme, sağlıksız ürünler kullanma (sigara v.b.) yapılı cilt tipi ve vücudun susuz kalması gibi etkenler bulunmaktadır.

Burun üstündeki siyah noktalar, daha çok yağlı ciltlerde görülür. Ölü deri kalıntıları, kir, makyaj kalıntıları ciltte bulunana gözenekleri tıkar ve ortaya bu sonuç çıkar. Siyah noktaları sıkma doğru değildir. Bu durum siyah nokta gözeneklerinin büyümesine ve cildin tahriş olmasına sebep olacaktır.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar

Peki Burun Üstündeki Siyah Noktaları Nasıl Temizlenir?

Öncelikle siyah noktalardan kurtulmak için, belli adımların takip edilmesi şart.

Cildin doğru ve sürekli temiz olması gerekiyor. Burun üstündeki siyah noktaların asıl sebebi kirler ve ölü deridir. Bu yüzden sürekli bir temizlik şarttır. Ne yazık ki, siyah noktalardan bir kere kurtulmak, cildin devamlı surette bu lekelerden arındırılması anlamına gelmiyor. Bu sebeple cilt temizliği her zaman yapılmalı.

Peeling yapmak,

Cildi buhara maruz bırakmak, cilt tipine uygun ve cildin nemini düzenleyecek pH da ürünlerle cildi temizlemek gerekli.

Yatmadan önce yüzdeki makyajın mutlaka çıkarılması gerekiyor.

Bol bol su içmek ve dengeli, sağlıklı beslenilmeli.

Burun üstündeki siyah noktalar için özel olarak üretilmiş ürünler kullanmak da oldukça faydalı olacaktır. Bunlar arasında siyah nokta bantları, peeling maskeleri, siyah nokta temizleyiciler gösterilebilir.

Öte yandan burun üstündeki siyah nokta temizliği için doğal yöntemler de kullanılabilir. Bu yöntemler, limon suyu, çemen otu, soğan ve sarımsak suyu, bal, sandal ağacı macunu, kabartma tozu ve su, turp tohumu, aloe vera jeller, gül ve yulaf maskesi kullanımı olarak gösterilebilir.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status