Bakımlı Saçlar İçin Zeytinyağı Maskesi

Saçların kuruması ve yıpranması pek çok insanın ortak problemidir. Birçok kozmetik ürün yardımıyla bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak kimyasal içerikli olan bu ürünler, saçlarınıza daha çok zarar verecektir. Bu yüzden evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karışımlardan faydalanmayı tercih edin.

Kuru ve yıpranmış saçların en doğal ilacı zeytinyağıdır. Zeytinyağı saçların nemlenmesini sağlar ve onarıcı etkisi vardır. Haftada iki kez zeytinyağı maskesi uygulaması yaptığınız takdirde, saçlarınız kısa sürede daha parlak ve yumuşak hale gelecektir.

2 yemek kaşığı zeytinyağını ellerinizle ya da boya fırçası ile saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar sürün. Yağı sürdükten sonra saçlarınızı tarayarak eşit dağılmasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızı toplayıp streç filmle hava almayacak şekilde sarın. Bu şekilde yaklaşık 45 dakika bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.

Kullanacağınız yağ miktarı saç uzunluğuna göre değişecektir ama yoğun kullanmamaya özen gösterin. Hafif ıslanmış şekilde olması yeterlidir.

Bu uygulamayı düzenli yaptığınız takdirde, saçlarınızdaki değişimi fazlasıyla hissedecek ve inanmayacaksınız. Mutlaka deneyin ve farkı görün.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status