Argan Yağı İle Saç Bakımı Ve Faydaları

Son yıllarda argan yağı mucizesinden sıklıkla bahsedilmektedir. Saça ve cilde olan faydaları oldukça fazla olan bu bitkisel mucize, ülkemizde daha yeni keşfedilmiştir. Peki, argan yağı tam olarak neye iyi gelir? Hangi saç türlerinde kullanılmalıdır? Nasıl uygulanmalıdır?  gibi soruların cevabını yeteri kadar iyi biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise, bu yazı sizin için gelsin!

Argan yağı, Fas’ta yetişen Argan ağacından elde edilmektedir. Sıcak bir bölgede yetişmesi onun yumuşatıcı etkisini arttırır. Saç ve cilde uygulandığı takdirde de yumuşaklık etkisi kolaylıkla hissedilir.

Argan yağının saça faydaları nelerdir?

Saçlarınız işlem görse de görmese de yıpranır. Taramaktan, fazla şampuan kullanmaktan, iklimsel olaylardan, kurutuculardan ve şekillendiricilerden dolayı bir şekilde zarar görür. Buna bağlı olarak, sağlıklı bir saçta olması gereken canlı ve parlak görüntü de kaybolabilir. Argan yağı, bunu onarmak için tek başına yeterlidir.

Düzenli kullanıldığı takdirde argan mucizesi ile saçlarınız daha yumuşak ve parlak olabilir. Saç kırıklarını onarır. Kabarma ve elektriklenmenin önüne geçer. Zayıf saç tellerinin güçlenmesini sağlar ve buna bağlı olarak dökülmeyi de azaltır. Zor taranan ve sürekli karışan saçların da rahatlıkla açılmasını sağlar. Hatta saç şekillendirmesinde bile kullanılabilir. Saçları gerçek anlamda yumuşattığı için daha kolay şekil almasına yardımcı olur.

Hangi saç tipine sahip olursanız olun argan yağını kullanabilirsiniz. Boyalı, boyasız, kepekli, kepeksiz, ince telli, kalın telli, düz, dalgalı veya kıvırcık saç tiplerinde kullanılır ve amacına hizmet eder.

Argan yağını banyo yaptıktan sonra nemli ve temiz saça sürebilirsiniz. En uzun saç için bile 3-4 damla yağ kullanmak yeterlidir. Yağı avucunuzun içine alın ve saçlarınıza diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak sürün. Sonra da tarayın ve bekleyin. 20 dakika sonunda saçlarınızı kurutma makinesi ile düşük ısıda kurutabilir ya da kendi halinde kurumaya bırakabilirsiniz.

Kolay emilen ve hafif kıvamlı bir yağ olduğu için saç diplerinde kalıntı bırakmaz, yağlı bir görünüm vermez ve saçınızı ağırlaştırmaz. Aksine kullanmaya alıştıkça ondan başka bir bakım ürünü ya da şekillendirici ürün kullanmak istemeyeceksiniz. Her banyodan sonra kullanabilirsiniz.

Saçlarınız kadar cildinize ve kaşlarınıza da iyi gelecektir; onun için de kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status