2017 Kurban Bayramında Emeklilere İkramiye Verilecek Mi?

Kurban bayramının yaklaştığı şu günlerde emekli olan vatandaşların da aklına takılan pek çok soru var. Bunlardan biri 2017 kurban bayramından dolayı emeklilere bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği yönünde oldu. Eğer verilirse, ne kadar olacağı da merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Dini bayramlarımız olan Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde emekliler pek çok haber bekliyor. Yalnız memurlar ya da memur emeklilerine verilen bayram ikramiyeleri nihayetinde sonuca vardı. Yapılan toplu sözleşme görüşmeleri ardından güzel haberler geldi. Bu sayede SGK ya da BAĞKUR emeklisi olan kişiler de ikramiye verilecek. İki yıl önce yapılan bu sözleşme ile geçenlerde verilen promosyon benzeri güzel haberler gelecek.

Bu yıl yapılacak olan 4. dönem toplu sözleşme görüşmeleri ile birlikte 2018 ve 2019 yıllarında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal haklarında verilecek kararlar ile birlikte yapılacak değişiklikler karara varılacak. Bunun yanı sıra bayram ikramiyesi hakkında da karar alınacağı biliniyor.

Bilindiği gibi ülkemizde neredeyse 5.1 milyon memur ve emekli var ve hepsi şu anda bayram öncesi gelecek ikramiye müjdesini bekliyorlar. Ağustos 2017 de yapılacak toplu sözleşme görüşmesi ise kararın bağlanacağı yer olacak ve alınan karar ile emeklilere bayramdan önce ikramiye müjdesi verilmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı İkramiyesi kaç TL olacak?

Memur-Sen , kurban bayramı öncesi yapılacak toplantı öncesinde bekledikleri ikramiye talebini 1.950 TL olarak duyurdu. Eğer bu ikramiye kabul edilirse, emeklilerin yanı sıra memurlar da yılda iki defa bu sayede rahat edebilecekler.

Bozdağ, yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: ” 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.”

Yorum Yapın

Ad Blocker Tespit Edildi

Web sitemizi ziyaretçilerimize online reklam göstererek yayın hayatına devam etmektedir. Lütfen ad blocker (reklam Engelleyicisi) devre dışı bırakarak bize destek olunuz.

Refresh
DMCA.com Protection Status